Wolisz rent-a-guidepo angielsku? Następnie przejdź do www.rent-a-guide.com
Nie pokazuj mi tego listu ponownie

Popularne zajęcia i wycieczki po okolicy Tajlandia

Miejsca docelowe i miejsca, w których można się zainteresować Tajlandia

Zabytki w Tajlandia

Najlepsze wycieczki, atrakcje i bilety na imprezy kulturalne w mieście Tajlandia

Podróż przygodowa Tajlandia

Wskazówki dla podróżnych Tajlandia

Tajlandia

Wakacyjny raj Tajlandii ma powierzchnię około 513 000 km² porównywalną z wielkością Francji. Pod względem geograficznym kraj ten oferuje cztery różne strefy, z których każda jest obiecującą przygodą. Na północy kraju można odkryć przedgórze zapierających dech w piersiach Himalajów na wycieczce. Na północnym wschodzie znajdują się ziemie rolników uprawiających ryż, choć charakteryzują je gleby jałowe. Jest to również najbiedniejszy region w kraju. Piaszczyste plaże lśniące szampanem, tańczone w krystalicznie czystej i turkusowej, mieniącej się wodzie, zainspirują Cię jako wędrowca, kąpiącego się i aktywnego wypoczynku w południowej części południowo-wschodniego królestwa Azji. Odważni nurkowie i snorkelerzy poruszają się tu z rekinami lamparcimi lub koralowcami lśniącymi we wszystkich kolorach przez orzeźwiającą wodę morską.

W sumie w Tajlandii mieszka 60 milionów ludzi. W samej stolicy Bangkoku mieszka 10 milionów Tajów. Bangkok jest jedynym miastem w kraju, które ugruntowało swoją pozycję jako metropolia na świecie. Pulchna mieszanka ultranowoczesnych kompleksów hotelowych, historycznych świątyń i pływających rynków oczaruje Cię w podróży po obcym świecie. W Bangkoku warto wybrać się na spacer lub zwiedzanie miasta łodzią, zarówno w dzień, jak i w nocy, gdy miasto pojawia się w magicznym świetle. Zobacz jaskrawo oświetlone ulice, chętnych Tajów sprzedających tradycyjne tajskie potrawy w kuchniach ulicznych lub odwiedź największy targ kwiatowy w Bangkoku i ciesz się widokiem na przytłaczającą panoramę miasta.

Szczególną popularnością cieszą się jednodniowe wycieczki po prowincjach otaczających Bangkok. W towarzystwie miejscowego przewodnika pojedziecie Państwo do Rachaburi, Kanchanabur lub do świątyń Ayutthaya. Przewodnik zabierze Państwa na przejażdżkę tzw. "pociągiem śmierci" po drewnianym wiaduktie wzdłuż rzeki Kwai. Tutaj można z bliska zobaczyć most znany z filmowej adaptacji z 1957 roku. Klony klonów w niegdyś zniszczonych i opuszczonych lasach namorzynowych, przyciągają głównie turystów przyrodniczych. Obecnie zrewitalizowany las tropikalny jest ponownie zamieszkiwany przez rodziny rybackie, które promieniują szczególnym poczuciem wspólnoty. Kolejną atrakcją, która sprawia, że oczy dzieci błyszczą, są małpy dudniące w wodzie. Tajlandia słusznie nazywana jest "Krainą Uśmiechu", więc zanurz się w przygodę i przeżyj niezapomniane chwile w kolorowym świecie, który nie mógłby być bardziej magiczny.