Wolisz rent-a-guidepo angielsku? Następnie przejdź do www.rent-a-guide.com
Nie pokazuj mi tego listu ponownie

Popularne zajęcia i wycieczki po okolicy Mauritius

Miejsca docelowe i miejsca, w których można się zainteresować Mauritius

Najlepsze wycieczki, atrakcje i bilety na imprezy kulturalne w mieście Mauritius

Wskazówki dla podróżnych Mauritius

Wakacje na Mauritiusie - nie bez powodu ta wymarzona wyspa jest popularnym celem podróży na długie dystanse na środku Oceanu Indyjskiego. Podczas gdy ludzie na całym świecie spierają się, czy najpierw było jajko, czy kura, mieszkańcy Mauritiusa zgadzają się. Po pierwsze, Bóg stworzył Mauritiusa, zanim stworzył raj po jego modelu.

Niekończące się piaszczyste plaże, turkusowo lśniąca woda, palmy i laguny obok tropikalnego lasu deszczowego, spokojne wioski rybackie, twierdze kulturalne i tętniące życiem duże miasto. Coraz więcej podróżnych przyciąga wyspa na Oceanie Indyjskim, która już dawno przestała być ekskluzywnym miejscem wypoczynku. Imponujące kurorty plażowe z doskonałą obsługą pozostały, ale wakacje na tej odurzającej wyspie nie muszą być drogie. Tak więc wakacje na Mauritiusie to prawdziwe wymarzone miejsce do kąpieli i aktywnego wypoczynku w równej mierze.

Najlepszy czas podróży

Na Mauritiusie czeka na Ciebie biały piasek na wymarzonych plażach, wodospady w Parku Narodowym Black River Gorges, liczne ośrodki golfowe, wellness, ale także wiele kultury. Do idealnych wakacji na wyspie marzeń wystarczy wspaniała pogoda. Najlepszym czasem na wakacje na Mauritiusie z wieloma dniami plażowymi i wspaniałymi wycieczkami jest pora sucha od maja do listopada. Najbardziej popularnymi miesiącami podróży dla plażowiczów są październik i listopad.

Miejsca zainteresowania

Wychodzisz z hotelu i idziesz na plażę? Podczas podróży na Mauritiusie nie powinno zabraknąć jednej rzeczy. Zaplanuj wycieczki na południe Mauritiusa, ponieważ to właśnie tam znajdziesz najwięcej zabytków i najpiękniejszych miejsc na wyspie. Należą do nich siedmiokolorowa ziemia i wodospad Chamarel w bezpośrednim sąsiedztwie. W Parku Narodowym Przełomy Czarnej Rzeki można spacerować, obserwować dzikie małpy i cieszyć się widokiem na liczne wodospady. Na wschodnim krańcu parku narodowego znajduje się hinduskie miejsce pielgrzymkowe Grand Bassin lub Ganga Talao. Każdego roku w lutym odbywa się tu uroczysta procesja na cześć bogini Sziwy. Całe południe można odkryć w ciągu jednego dnia na jednodniowej wycieczce.

We wschodniej części wyspy można odkryć Ile aux Cerfs podczas wycieczek, przemierzyć Vallée de Ferney i przekroczyć Mahebourg & Cavendish Bridge. Posiada również jedne z najpiękniejszych plaż i funky hoteli. Najpiękniejszą plażą jest Belle Mare Beach. Ale najpiękniejszym regionem Mauritiusa jest południe.

Najpiękniejsze cele wycieczek

Mauritius oferuje swoim gościom znacznie więcej niż tylko wakacje na plaży. Poza wypoczynkiem i relaksem z uprawianiem niektórych sportów lub dniem nad morzem, ciało i dusza również od czasu do czasu tęsknią za przygodą. Następnie czas na wycieczkę po wulkanach, zwiedzanie stolicy Port Louis lub rozpoczęcie zwiedzania jednego z licznych parków narodowych. Trou aux Cerfs, Park Narodowy Champange, Grand Bassin i wiele innych dużych i małych zapierających dech w piersiach hotspotów wyspy Mauritius czeka na odkrycie przez Ciebie.

Z lokalnym przewodnikiem mają Państwo możliwość zwiedzenia dzikiego południa Mauritiusa. Spójrzcie na plantacje wanilii, smakują wyjątkową herbatę i wyjątkowy rum. Zwiedzanie miasta jest możliwe w Port Louis. Twój przewodnik pokaże ci Katedrę, Meczet Jummah, Pagodę Kwat Tee i Świątynię Tamilską. Zabiera cię też na Caudan Waterfront.

Można tu spróbować egzotycznych owoców, rozkoszować się zapachem zagranicznych przypraw, przespacerować się po licznych sklepach lub zakupić ręcznie robione towary na jednym z największych rynków w mieście.

Wycieczki i wycieczki po Mauritiusie inspirują wszystkie siedem zmysłów. Twój czujny umysł rozkoszuje się różnorodnością kultur, Twoje czujne oczy w pięknie natury, Twoje poczucie pożądania w słodkiej mieszaninie przypraw, kwiatów i świeżego morskiego powietrza, a Twoje uszy słyszą słodki dźwięk raju.